CHP’ye geçen belediye, TÜGVA ve Ensar Vakfı protokollerini iptal edecek

İstanbul Çekmeköy Belediyesi’nin Mayıs ayı meclis oturumlarının ikinci birleşimi gerçekleştirildi. Oturumda,  AKP döneminde  TÜGVA, ENSAR Vakfı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile yapılan protokoller gündeme geldi. 

TÜGVA, ENSAR Vakfı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile 2020 yılında ayrı ayrı 3 protokol imzalanmıştı. 4 yıllığına imzalanan protokoller;  kültür ve sanat, turizm ve tanıtım, gençlik ve spor, sosyal hizmet ve yardım meslek ve beceri kazandırma faaliyetlerini içeriyordu.

Meclis oturumunda bu vakıflarla yapılan protokolleri fesih yetkisi Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez’e devredildi. Çerkez’in  bu dernek ve vakıflarla yapılan çalışmaları değerlendirdikten sonra iş ve işleyişin kamuya olan faydalarını ele alıp gerekli çalışmaları yapacağı bildirildi.

 5 MÜDÜRLÜK KURULDU

Oturumda, belediyede daha önce bulunmayan 5 müdürlüğün kurulmasına da karar verildi. Karar doğrultusunda Afet işleri Müdürlüğü, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile Veterinerlik İşleri Müdürlüğü kuruldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir