Mustafa Destici: Ne kadar kudururlarsa kudursunlar burası İslam devleti, Türk devleti

Büyük Birlik Partisi (Büyük Birlik) Genel Başkanı Mustafa Destici bugün bir dizi ziyaret için Sakarya’ya geldi.

DHA’nın haberine göre partisinin kazandığı Erenler Belediyesi’nde Başkan Şenol Dinç’i makamında ziyaret eden Destici, burada açıklamalarda bulundu.

Sakarya’da 2 ilçe belediyesinin kazanılması nedeniyle başkanları ve partilileri tebrik eden Destici, “Büyük bir zafer kazandılar. Kolay değil böyle bir ilçeyi kazanmak. Çünkü imkansızlıklar içinde bir seçim süreci geçiriyorsunuz. Karşınızda çok büyük maddi imkana sahip olan adaylar var, partilerin adayları var ve size fazla şans verilmiyor ama siz inanarak çalışıyorsunuz. Bu çok daha büyük ve kıymetli” ifadelerini kullandı.

‘EMEĞE DAYANAN HİÇBİR İŞTE VATANDAŞLARIMIZ ÇALIŞMAK İSTEMİYOR’

Emeğe dayanan işlerde halkın önemli bir kısmının çalışmak istemediğini öne süren Mustafa Destici, “Vatandaş diyor ki ‘Bize çoban lazım’ Nereden alacaksın? Türkiye’de çobanlık yapan yok. 100 bin TL’de verseniz yapmıyorlar. Afganlar çözüyor şu anda bu meseleyi. Tarlada çalışmak istemiyor. Pancar yolmak istemiyor. Nohut, fındık, pamuk toplamak istemiyor. Yani emeğe dayanan işleri yapmak istemiyor bizim insanlarımız. Mecbur bu işleri yapmak için ne yapacaksın? Dışarıdan işçi alacaksın. Bunu geçmişte Avrupa da yaptı. Burada yapılması gereken ne? Bunun kontrollü ve sayısı kadar alınması. Esas söylemek istediğim bu değil. Onun üzerinden İslam düşmanlığı yapılıyor” dedi.

‘UKRAYNA’DAN GELENE SES ÇIKARMIYORLAR, KONU MÜSLÜMAN OLUNCA KUDURUYORLAR’

Göçmenlerin gönderilmesinden yana olduğunu 2011’den beri söylediğini belirten Destici, “Ama bir şeye dikkat çekmek istiyorum. Siz hiç Ukrayna savaşından sonra buraya yüz binlerce gelen mülteciyle ilgili, o İslam ülkelerinden gelenlere yapılan ırkçılığın yapıldığını gördünüz mü? Ya da onların, Rusların dile getirildiğini gördünüz mü? Görmediniz. Ya da Afrika’dan gelen Hıristiyanlarla ilgili bir şey söylendiğini gördünüz mü? Konu Müslüman olunca maalesef birileri kuduruyor ama ne kadar kudururlarsa kudursunlar burası İslam devleti, İslam ülkesi, Türk devleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Bir kere daha söylüyorum” diye konuştu.

Mustafa Destici, Ankara Büyükşehir Belediyesi ambleminin yeniden Hitit güneşi yapılmasıyla ilgili tartışmalarla ilgili olarak, 30 Nisan’daki açıklamasında, “Amblem mevzusunu tabulaştırmamak, kutsallaştırmamak lazım. Elbette değişebilir. Ama Hitit güneşini getirmeye kalkarsan buna itiraz ederim. Yani burası bir Türk-İslam devleti artık” demişti.

‘TESETTÜRLÜ BİR HANIMEFENDİ GÖRDÜKLERİNDE NEREDEYSE SALDIRACAKLAR’

Başörtülü kadınlara ayrımcılık yapanlar olduğunu söyleyen Destici, “Yerel seçimlerde de CHP başarı elde etti, büyükşehirleri kazandı, DEM ile iş birliği yaparak açık olmasa bile örtülü, İYİ Parti’den oy kayması bir sürü sebebi var. Şimdi direkt parti yönetimini ya da genel başkanını itham etmiyorum, onların bunda bir dahli olduğunu da düşünmüyorum ama maalesef tabanda öyle bir kitle var ki bu sadece CHP de değil, bir kısmı Zafer Partili, bir kısmı başka bir parti, bakıyorsunuz, neredeyse Müslüman kelimesini konuşturmamaya çalışıyorlar. Yani tesettürlü bir hanımefendi gördüklerinde neredeyse saldıracaklar. İş şimdi bu noktaya gelmiş” ifadelerini kullandı.

‘BİR BELEDİYE BAŞKANININ EŞİ, TESETTÜRÜNDEN DOLAYI HASTANEDE SALDIRIYA UĞRADI’

Bir belediye başkanının eşinin hastaneye gittiğinde görevli tarafından hakarete maruz kaldığını iddia eden Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Canımız sıkıldı dediğim mesele, biz buraya gelmeden önce belediye başkanımızın eşi hastaneye gidiyor ve hastanede sırf kılık kıyafetinden, tesettüründen dolayı bir saldırıya maruz kalıyor. Bunu tabi ki buradan sonra hem Sağlık Bakanlığı’yla hem de İçişleri Bakanlığı’yla görüşeceğim. Yani kim bu hadsizliği, ahlaksızlığı yapmışsa bunun bedelini ödeyecek. Bir kere daha söylüyorum: Bu ülkede biz başı açığıyla, kapalısıyla bir yaşayacağız, biriz ve beraberiz. Dolayısıyla hiç kimsenin başındaki örtüsünden, üzerindeki kıyafetinden dolayı bir kadına, bir hanımefendiye bu Türk-İslam topraklarında hakaret etmesine, mobbing uygulamasına asla tahammül edemeyiz ve asla müsaade etmeyiz. Gereği neyse de yaparız. Onun için herkes aklını başına alsın. Böyle dolduruşlara falan da gelmesin.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir